top of page

השיטה שלי

מה המשמעות והתפקיד של מאמן שחקנים?

לשחקנים יש חיבור מאוד מיוחד עם במאים שהם סומכים עליהם. שחקן יודע שבמאי מוצלח יכול להביא את הכישרון שלו לידי ביטוי תוך שילוב מושכל של חופש יצירתי והכוונה רגישה.

במאי טוב יודע לקרוא את השחקן שלו, את העולם שהוא מביא איתו ואת הדרך לנווט בתוך שיטות שונות של עבודה.

אני מאמין שמאמן שחקנים מוצלח הוא שילוב של במאי, פסיכולוג, סוכן ומנהל אישי. התפקיד של מאמן שחקנים הוא להבין וללמוד את השאיפות, הצרכים וההתנהלות של השחקן, ולעזור לקדם אותו קדימה לפי מה שנכון וטוב לו, ובעיקר בהתאם ליכולותיו האישיות ולמציאות שאנו חיים בה.

מה מיוחד בתהליך אימון לשחקן?

אני מאמין ששחקן שבוחר ללכת למאמן, מבין שצריך הרבה יותר מכשרון כדי להצליח במקצוע.

כמו בכל מסלול קריירה צריך תוכנית עבודה, התנהלות נכונה, ובעיקר צריך להפנים שמשחק הוא עסק לכל דבר ועניין.

אחרי שבונים תוכנית עבודה עוברים לליווי מקצועי ואישי לפני אודישנים ובעבודה על תפקידים, כדי שהשחקן יגיע מוכן ויבריק בתהליך העבודה - מה שיקדם לו תפקידים נוספים בעתיד.

איך אתה מגדיר הצלחות?

בעיני הצלחה נמדדת בכמה מישורים. שחקן מפוקס ומכוון מטרה, שמייצר לעצמו הזדמנויות ולאו דווקא מחכה שהן יגיעו לפתח ביתו, וכמובן, הצלחות מקצועיות, לדוגמה: קבלה למספר בתי ספר למשחק ויכולת בחירה, קבלת תפקידים, ביקורות מחמיאות על פרוייקט או תפקיד, כשהדגש הוא על מה שנכון לשחקן ולהמשך הדרך שלו או שלה.

איך אימון יכול להואיל לשחקן?

הרבה שחקנים מאוד רוצים לעבוד ומוכנים לפעמים להתפשר על המון דברים שלאו דווקא נכונים עבורם לטווח הרחוק. יש גם כמות נכבדת של יוצרים שרוצים תוצאה כאן ועכשיו, בין אם זה הפריצה הגדולה, פרסום, או הכרה.

חלק משמעותי מהדרך להצלחה היא להבין מה היוצר מציע לתעשיה ואיך בונים עם זה קריירה, זה תהליך מרתק ולרוב הוא לוקח זמן והשקעה. התפקיד שלי זה להיות המצפן עבור השחקן. מישהו שדואג לו, מכוון אותו, ומוודא שאנחנו כל הזמן על המסלול הנכון.

יש הרבה רעשים מסביב, אימון עוזר להשקיט אותם, להתרכז במה שחשוב, ולפעול עם האנרגיה הזו קדימה.

האינטרס שלי כמאמן הוא לקדם את השחקן לתוצאות הטובות ביותר שלו תוך הקשבה תמידית למי שהוא ותכנון עתידי שמתאים למידותיו.

מה הרקע של השחקנים שמגיעים לאימון ועל מה רוצים לעבוד?

זה מתחלק לכמה סוגי מתאמנים:

 

לפני או תוך כדי לימודים - כאלה שרוצים להתקבל למוסד לימודים מקצועי ומבינים שיש הרבה חשיבות בבחירה הנכונה ובהתאמה מדוייקת של המוסד שבו ילמדו. איתם אני עובד בשני מישורים - הכנה לאודישנים ותוכנית עבודה אישית.

 

שחקנים אחרי הלימודים - שחקנים בתחילת דרכם יוצאים עם המון אנרגיה ורצון לכבוש את התעשייה וצריך לכוון את הכוח הזה בדרך הכי מדוייקת שאפשר. גם אם יש המון הצעות, זה לא אומר שכולן נכונות עבורנו. צריך לבנות את הדרך נכון ולטווח ארוך, אם רוצים לשרוד ולהתפרנס מהמקצוע לאורך זמן.

 

שחקנים שהשתלבו בתעשיה - אחרי מספר שנים במקצוע כשרוצים לחדש, לרענן, או כשמרגישים שאנחנו תקועים ובצומת דרכים, אימון מחדש את המיקוד ועוזר לתכנן מסלול מחדש.

איך הגעת לעסוק בזה?

עם סיום לימודי המשחק בבית צבי ובמקביל לעבודה בתיאטרון, המשכתי ללימודי בימוי בסמינר הקיבוצים. כחלק מהתהליך ההתפתחותי שלי כבמאי הבנתי די מהר שאני נמשך יותר לעבודה עם השחקן, להתפתחות האישית והמקצועית של אלה שהיו איתי בחדר החזרות והפכו עם השנים לא רק לקולגות, אלא גם לחברים קרובים. החלטתי בשלב מסויים שאני רוצה להתרכז בעבודה אישית ומקצועית עם יוצרים ולעזור להם להתכוונן ולהתפקס ומשם הדרך ללימודי אימון אישי והתמחות בקריירה הייתה טבעית.

כמה זמן לוקח תהליך אימון?

מדובר בממוצע של 8 פגישות אימון, שבסופן השחקן יוצר תוכנית עבודה מפורטת ותפורה למידותיו. התוכנית עצמה היא שנתית ומכוונת להשגת המטרות שנבחרו באימון ומכאן השחקן פועל בעיקר עצמאית, תוך ליווי ובקרה שלי על ההתקדמות וכיוונונים קטנים לפי הצורך.

לקראת פרויקט חשוב או אודישן ניפגשים כדי להתכונן ולהתמקד במה שחשוב ולנקות רעשי רקע.

Success! Message received.

bottom of page